Kasım ÇAPRAZ

Stratejik Yönetim Danışmanı/Grup Başkanı

1954 Demirci/Manisa doğumlu olan Kasım Çapraz, ilk, orta ve lise tahsilini Demirci ve İzmir de tamamladıktan sonra 1976 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun olmuştur. Aynı okulda işletmecilik yüksek lisans eğitimi de alan Çapraz, Öğrencilik yılları olan 1973 yılında başladığı muhasebe, mali müşavirlik, yönetim danışmanlığı ve mesleki eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

1954 Demirci/Manisa doğumlu olan Kasım Çapraz, ilk, orta ve lise tahsilini Demirci ve İzmir de tamamladıktan sonra 1976 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun olmuştur. Aynı okulda işletmecilik yüksek lisans eğitimi de alan Çapraz, Öğrencilik yılları olan 1973 yılında başladığı muhasebe, mali müşavirlik, yönetim danışmanlığı ve mesleki eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. 1991-1999 yılları arasında Uludağ Üniversitesinde Muhasebe, Organizasyon, Denetim, Vergi Hukuku, Finansman, Mali analiz ve Turizm işletmeciliği dallarında öğretim görevliliği de yapan Kasım Çapraz çeşitli mesleki ve sosyal sivil toplum örgütlerinde kuruculuk, yönetim kurulu, denetim kurulu ve danışma kurulu üyeliklerinde bulunmuş ve bir kısım üyelikleri devam etmektedir. Muhasebe, Finansman ve İşletmecilik konularında çeşitli çalışmaları olan Kasım Çapraz, Evli ve 2 çocuklu olup halen Bursa ve İstanbul da Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren değişik grup şirket ve holdingler de mali müşavirlik ve yönetim danışmanlığı faaliyetlerine devam etmektedir.

Kasım Çapraz halen kurucusu olduğu UMBADER Uluslar arası Muhasebe ve Bağımsız Denetim Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ile BSMMO Ticaret Mevzuatı ve Muhasebe Standartları Danışma ve Eğitim Komisyonu başkanlığını yürütmektedir.

Yönetim Teknikleri konusunda Dış Ticaret Müsteşarlığınca akredite edilen Bursa da ilk Danışmanlık Şirketi olan ve Ayrıca Her türlü, Yatırım, Finansman ve Ticaret, Şirket Birleştirme, Yeniden yapılanma, Kurumsal kimlik ve Yönetim süreç performansı analizi konularında TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi sahibi olan Bilim Müşavirlik-Kasım Çapraz SMMM A.Ş. nin Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini sürdürmektedir.

 

KASIM ÇAPRAZ,

Yönetim Kurulu Başkanı
Onursal Başkan